BAşARı HIKAYELERI

Hawaya Racing X Markforged

#May 02, 2024

Hawaya Racing X Markforged

Hawaya Racing’in kurucusu Johny Vickers, 2010’da ilk nitro drag motosiklet okulunu başlattı ve günümüzde en iyi nitro drag sürücülerinin çoğu da bu programdan mezun. Harley-Davidson drag yarışı motosiklet parçaları ve güvenlik ekipmanlarının araştırılması, geliştirilmesi ve üretimi konusunda uzmanlaşan Hawaya Racing günlük hayatta kullanılan Harley-Davidson’lar için yüksek performanslı parçalar ve hizmetler sunuyor. Aynı zamanda kendi Derringer yarış motorları, drag yarış şasileri, gövde parçaları, nitro karbüratörler, kayıcı debriyajlar, kayış tahrik sistemleri, yakıt enjeksiyon sistemleri ve tahrik sistem bileşenleri dahil olmak üzere yarış ve özel parçaların bir atölyeleri de bulunuyor.

Sorun:
Yarışta, her zaman daha hızlı, daha hafif ve daha ucuz olma zorluğu vardır. Yarış bisikletlerinde kullanılan parçalar genellikle makineli alüminyum veya çelikten imal edilir, bu da dayanıklılık sağlar ancak aynı zamanda ağırlık eklemesi bir sorun oluşturuyor.

Çözüm:
2022’de Hawaya Racing, Markforged X7’yi Phillips Corporation aracılığıyla satın aldı. X7 ‘nin seçilmesindeki en büyük nedenlerden birisi ise Sürekli Lif Takviyesi (CFR) kullanarak son derece dayanıklı kompozit parçalarla CNC işlenmiş parçaları değiştirebilme yeteneği oldu. Örneğin, metal-kompozit dönüşümünden faydalanan ürünlerden biri genellikle alüminyumdan yapılan gaz kavramalardır. Bu parçaların 3D baskı ile basılması çok daha hafif olarak çok daha ucuz üretilmesini sağladı. Ayrıca, ürünlerin yüzeyi neredeyse mükemmel olduğundan, Hawaya Racing, ürün geliştirme süresini azaltmasına yardımcı oldu.

Yarış endüstrisinde, esneklik ve zaman tasarrufu büyük avantajlardır. Hawaya Racing, rekabet avantajını uzatmak için yeni kavramlarla deneme yapmak için X7’yi sürekli olarak kullanıyor. Bu teknoloji, onların nitro Harley drag yarışında rekabet etme çabalarını destekliyor.

Başlayın

Fiyat teklifi almak veya detaylı bilgi edinmek için bize yazın, size en kısa sürede ulaşalım...

01
02
03
04
05
06