Blacksmith ile Tanışın: Adaptif Üretim Platformu

#Kas 03, 2023

Blacksmith, parça tasarımı, üretimi ve denetimi ile güçlü bir Yapay Zeka (AI) arasında bağlantı kurar. Bu, üretim maliyetini düşürecek, pazara sunma süresini hızlandıracak ve bildiğimiz sektöre yeniden şekil verecektir. Blacksmith için ana amaç, mühendislere hayal edebilecekleri her şeyi yapmalarına olanak tanıyan araçlar sağlamaktır.

Blacksmith, üretim süreçlerini artıracak ve otomatikleştirecek bir dizi özellik içerir. Bunlar şunlardır:

Yazıcı Kalibrasyonu

Yeni bir Markforged X7 satın alındığında, üretim tesisimizde titiz bir sistem seviyesi denetiminden geçmiştir ve yüksek kalite standardımızı karşıladığı bilinmektedir. Markforged müşterileri, sistemlerini sıkı bir şekilde çalıştırır. X7, 2016’dan beri dünya çapında en zorlu üretim ortamlarının bazılarında üretiliyor ve konuşlandırılıyor. Her bir yazıcının Blacksmith için gerekli olan yüksek standartlarda çalışmasını sağlamak için bir dizi otomatik kalibrasyon prosedürü oluşturduk. Bu araçlardan bazıları yenidir ve standart kullanıma hazır kurulum araçlarına ek olarak özellikle Blacksmith için geliştirilmiştir. Blacksmith etkinleştirildiğinde, kullanıcıya tam kapsamlı otomatik kalibrasyon prosedürleri boyunca rehberlik eden, kullanımı kolay bir yardımcı program sağlar.

İşlem esnasında muayene

Blacksmith, X7 yerleşik lazer mikrometre ve patentli tarama sürecini kullanarak baskı sırasında parçaları inceler. Parçanız ve yapı ayarlarınız için dilimleme zamanında akıllıca bir lazer inceleme takım yolu oluşturur. Çözünürlük, kullanıcı tarafından kontrol edilebilir ve tarama yoğunluğu ile baskı süresi arasında değiş tokuş kararlarının alınmasına izin verir. Bir parça yapılandırıldıktan ve yapı kilitlendiğinde, kullanıcı yalnızca yazdırma düğmesine basar ve yazdırma ve tarama işlemi otomatik olarak tamamlanır.
Tarama çözünürlüğü arttıkça, Blacksmith yazdırma işlemi sırasında daha fazla veri toplayabilir. Bu, Blacksmith’in daha küçük özellikleri doğru bir şekilde ölçebileceği ve aynı zamanda baskı sırasında tarama için harcanan süreyi artırabileceği anlamına gelir. Tarama çözünürlüğünün artırılması aynı zamanda tüm parça özelliği ölçümleri için ortalama hatasını azaltmamıza izin vererek daha sıkı tarama doğruluğu raporlamasına neden olur.

Otomatik Kalite Raporları

Blacksmith, yüksek doğrulukta yerinde ölçüm verilerinin toplanmasını, yüklenmesini ve kaydedilmesini otomatikleştirir. Blacksmith, parça incelemesini basitleştiren, zaman kazandıran ve nihayetinde üretim verimliliğini artıran bir dizi sezgisel görselleştirme sağlar.
Blacksmith, parçanızı ve verileri 3D olarak görüntülemek ve gerçek zamanlı olarak kritik toleransları seçmek için bir dizi kullanımı kolay araç sağlar. Bir parça unsurunun, örneğin amaçlanan tasarımın ± 100 µm aralığında olmasına ihtiyacınız varsa, bunu çubukta seçebilir ve yukarıdaki tüm noktalar kırmızıya dönecektir, böylece parçanın kendi uygulamanız için kabul edilebilir olup olmadığını değerlendirebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca bu sayfadan parça geçmiş tarama verilerini görüntüleyebilir ve bu da izlenebilirliği kolaylaştırır.

Blacksmith bugün nerede kullanılır?

Yedek takımları daha hızlı alın

Bir üretici halihazırda bir satıcıdan çalışır / gitmez göstergeleri tedarik etmektedir. Bu devam / gitme göstergeleri satıcı tarafından incelenir ve doğrulanır, ancak elinize geçmesi haftalar sürebilir. Bu mastarlar genellikle imalat alanında yanlış yerleştirilir veya kolayca kırılır ve mevcut olmadığında üretimi durdurabilir. Blacksmith, bir müşterinin bu ölçüleri defalarca yazdırmasına ve bir satıcıyı beklemeden talep üzerine parçayı otomatik olarak doğrulamasına izin verecektir. Bu, hattın önemli ölçüde daha hızlı kurulmasını ve çalışmasını sağlayacaktır.

Kalite departmanı kaynaklarını artırın

Son dakikada özel bir üretim aracı tasarlamakla görevlendirilmiş bir mühendis, ancak hatta izin verilmeden önce bir doğrulamadan geçmesi gerekiyor. Mevcut iş akışı, takımların halihazırda bir haftalık iş yığını olan ayrı bir kalite departmanına gitmesi içindir. Bu gecikme, nihai ürünün sevkiyat tarihini riske atmaktadır. Blacksmith ile tasarım mühendisi parçayı baskı yatağının hemen dışında doğrulayabilir ve zemine daha hızlı ulaştırabilir.

Otomatik doğrulama ve izlenebilirlik

Bir müşteri, müşterilerinden birine gönderilecek bir son kullanım parçası yapıyor. Son müşteri, parçanın spesifikasyonlarını karşıladığından emin olmak için dokümantasyon ister. Blacksmith ile üretici, parçaya güven vermek için otomatik baskı raporunu gönderebilir. Baskı raporu Eiger’de saklanır ve ilerideki herhangi bir tarihte başvurulabilir. Müşteri o parçayı tekrar isterse, parçaların aynı olduğundan emin olmak için baskı raporları karşılaştırılabilir.

Başlayın

Fiyat teklifi almak veya detaylı bilgi edinmek için bize yazın, size en kısa sürede ulaşalım...

01
02
03
04
05
06