Basın Bülteni / 26.8.2021 23:56:30


3D baskı ilk ortaya çıktığında, gerçek dünyanın kullanımı, hem kullanıcıların hem de üreticilerin hayal gücüne ayak uyduramadı. Şimdi, teknoloji ortada buluşmak için hızlandıkça beklentiler yavaşladı. Bugün, on yıl önceki 50.000 $ ‘lık yazıcılarla kıyaslanıldığında, 1.000 $’ lık yazıcılar mecvut. Yani 3D yazıcıya erişim oldukça kolaylaştı.

Bununla birlikte, 3D baskının potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için, kullanıcıların ev hobi üreticisi sayılan yazıcılar ile fabrika düzeyinde yazıcıların nasıl karşılaştırıldığını anlamaları önem taşır.

Birkaç farklılaştırıcı arasında iki önemli nokta vardır: zaman ve para.

ZAMAN

Bugünlerde hobi için olan bir makineyle, filament, yazılım ve donanım yükseltmeleri için sonsuz seçenek varmış gibi hissedilebilir. Bu tarz 3D yazıcılar, Benchies veya Baby Yoda gibi birkaç popüler objeleri yazdırmak için harikadır, ancak bu yazıcıların bazı dezavantajları vardır. Bu tarz hobi için olan 3D yazıcıların kullanımı zor olabilir. Doğru basım sağlamak için kendinizi bir, iki, üç veya dört kez yeniden yazdırırken bulabilirsiniz. Bazıları nihayet mükemmel baskıyı elde etmekten memnuniyet duyabilir, diğerleri olmayabilir, ancak bu nedenle bu yazıcılar hobi uygulamaları için mükemmeldir – ekstra zaman alırlar. Hobi kullanıcıları bir aktivite, vakit geçirmenin bir yolunu aradıklarından bu yazıcılar tatmin edicidir.
Hobi yazıcı çıktısı: The Benchy
 

Bunun tersine, profesyonel 3D yazıcılar verimlilik için üretilir ve zamandan tasarruf etmek için özel tasarlanmıştır. Bir ev (hobi) 3D yazıcısı ile zaman harcamak amaçtır. Profesyonel bir yazıcı için zaman paraya mal olur.

PARA

200 $ ‘a kadar düşük bir hobi makinesi ile 20.000 $’ lık profesyonel bir makine arasında karar verecek bir konumdaysanız, daha fazla maliyeti daha az ödemenin bir yolu vardır.

Bir örnek Markforged Mark Two . Bu makine, tasarımcıların ve mühendislerin, işlenmiş alüminyum takımları fiyatın bir kısmına daha güçlü parçalarla değiştirmelerini sağlar. ABS gibi standart 3D baskı malzemelerinin 26 katına kadar güçle, anında kullanıma hazır çok yönlü parçalar için benzersiz sürekli karbon fiber takviyesini ve ayırt edici yazılımı endüstriyel 3D baskı ile birleştirir.Mark Two ile profesyonel 3D baskı
 

Para tasarrufu sağlayan sadece malzemeler değildir. Aynı zamanda, iyi inşa edilmiş, daha güçlü ürünlerin daha az maliyetli olması gerçeğidir, çünkü daha az sıklıkla değiştirilmeleri gerekir.

Bu nedenle, eviniz için bir hobi yazıcısı veya işletmeniz için profesyonel bir yazıcı satın almaya karar vermeden önce, uzmanların ne düşündüğünü dinleyin ve şirketlerin deneyimlerini incelemek için bize ulaşın.

İletişim:

tolga.bolol@promakim.com.tr

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz