Basın Bülteni / 26.8.2021 17:02:48

Hız ve Boyut Engellerini Aşarak Prototipler dakikalar içinde üretilir – Nexa3D işleri nasıl hızlandırır?


Hakkında

 HAUX-LIFE-SUPPORT, 1980 yılında kurulduğundan bu yana olağanüstü teknik performans, yenilik, kalite ve güvenilirlik sağlar. Şirket, son teknoloji sistemler ve ekipmanlar geliştirir ve üretir, müşteriler için özel çözümler sunar ve dünya çapında teslim edilen 1.500’den fazla hiperbarik HAUX sistemine sahiptir. HAUX-LIFE-SUPPORT, son 40 yılda tıp, tünel açma ve dalış teknolojisi alanlarında dünya pazar lideri haline gelmiştir. 

Şirketin tıbbi uygulamalar için yüksek ve düşük basınç ekipmanı ve su altı uygulamaları için dalış çanları üretmeye ihtiyacı vardır. Tıbbi cihazlar belirli hastalıkları tedavi etmek için kullanılır; Örneğin su altında kaza geçiren ve deniz seviyesinin üzerine çıkamayan dalgıçları kurtarmak için dalış çanları kullanılır.

Zorluklar / İhtiyaçlar

Şirketin ürettiği ve “Almanya’da yapılan” ünitelerin çoğu belirli projeler içindir ve uygulama için özel olarak tasarlanmıştır. Şirketin bir dizi standart parçası vardır, ancak projeyi bitirmek için birçok ayrı parçaya (1-500) ihtiyaç duymaktadırlar. 

Bu parçaların çoğu çok karmaşıktır ve 3D olarak yazdırılması gerekir. Yalnızca Nexa3D NXE 400 ile basılan parçalar onlara projeleri zamanında bitirmeleri için hız, hassasiyet ve güvenilirlik sağlayabilir.

Çözümler

Nexa3D’nin benzersiz LSPc teknolojisi, doğruluk ve çözünürlükten ödün vermeden geleneksel SLA’nın geleneksel hız sınırlama faktörlerini etkin bir şekilde aşarak hız engelini aşar. Nexa3D NXE 400 üzerine basılan parçalar ile HAUX dakikalar içinde prototipler üretmeyi başardı. Ayrıca, 100 ila 500 aralığındaki son kullanım parçalarını bir günden daha kısa sürede üretti.

Sonuçlar

Piyasadaki diğer tüm karşılaştırılabilir 3D yazıcıların 6 katı hıza ve 2,5 kat hacmine sahip Nexa3D NXE 400, HAUX’a hızlı prototip oluşturma olanağı sağladı. Buna ek olarak, üretilen parçalar işlevsel son kullanım parçalarıydı ve bu da zorlu nakliye sürelerini karşılamayı mümkün kıldı.

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz